Logo
אשדודים במלדיבים יוני 2010
אשדודים במלדיבים יוני 2010

 
מדי שנה אני וחברי לילדות ולגלישה אורזים את הגלשנים וקצת בגדים ונוסעים לשבועיים של גלישה באחד מיעדי הגלישה שקבענו לנו מראש.
בזמן האחרון אנחנו מעדיפים לנסוע לאיים המלדיבים, קצת על האיים המלדיבים :
מומקמים דרומית-מערבית לאי סרי-לנקה (דרום הודו), האיים המלדיביים הם שרשרת אטולים באוקינוס ההודי שיוצרים סדרת איים כמעט 1200 במספר. האיים, אשר מוקפים בשוניות אלמוגים חיות, חשופים לסוולים המגיעים מהאוקינוס ההודי ומשמשות כמגן חי מפני סערות. השוניות, אשר מפוזרות על פני שטח רב, יוצרות לגונות רבות ובית לדגה מהעשירות והנדירות בעולם. השילוב הנ"ל יוצר סביבה טבעית מרהיבה ביופיה ויעד תיירות נהדר לצוללנים, גולשים וחובבי ספורט ים שונים 
מרבית שטח האיים נמצא רק 1.5 מטר מעל פני המים. עליית גובה פני הים והמשך תופעת ההתחממות הגלובלית בעשורים האחרונים מהווים איומים מרכזיים על קיומם של האיים. האיים מפוזרים באזור קו המשווה ודומיננטים ע"י האקלים הטרופי. הטמפרטורה במשך השנה נעה בין 25-35 מעלות צלזיוס והבריזות מהאוקינוס ההודי מאזנות את הלחות הגבוהה. הצמחיה בקו החוף היא בעיקרה שיחים ירוקים וסבוכים (בשל קרבתם למי הים המלוחים). לעומת זאת בתוך האיים ניתן למצוא גידולים שונים (חלקם מתורבתים) כגון עצי קוקוס, עצי תאנה, בננות וכו’. 


 
האיסלם הינה הדת הרשמית של רפובליקת המלדיביים וחוקי המדינה מבוססים על חוקי האיסלם. האוכלוסיה באיים המלדיביים מגיעה לכ 300,000 ומרביתם מוסלמים. לישראל יחסים דיפלומטים עם המלדיביים וישראלים אינם זקוקים לאשרות כניסה.
הגעה למלדיבים :
ישנן שתי דרכים עיקריות להגיע לאיים המלדיביים מישראל. הראשונה טיסה דרך ירדן והשנייה טיסה דרך הודו. הטיסה שבחרנו היתה דרך ירדן. למרות שהמרחק למלדיביים מישראל יחסית קצר, הטיסה יכולה לקחת זמן בגלל הקונקשנים (ישראל-ירדן-סרילנקה-מלדיביים). אומנם הטיסה המשולבת הזו קשה אך שווה את המאמץ כי אחרי 12 שעות של שדות תעופה אתה במים בצבע תורכיז וגולש על גלים מושלמים אל מול חופי גן העדן.
הגענו אל שדה התעופה במלה שחצי ממסלול הנחיתה יוצא אל הים ואם הטייס מפספס אז ישר לגלים!
בשדה מחכים לנו אנשי הצוות של היאכטה שבא נשאר כ 4 לילות.
בעליה ליאכטה קבלת פנים של מיץ תפוזים ומטליות לכות , כבר באותו הרגע ירון קליין אחד החברים שלי נותן את ההוראה לקפטיין שיתחיל להניע לכיוון הJAILBRAKE אחד מחופי הגלישה שבו נגלוש בפעם הראשונה.
תוך כדי שהיאכטה מפליגה לעבר ספוט הגלישה הראשון אנחנו רצים לחדרים שלנו מחליפים לבגדי גלישה פורקים את הציודים והגלשנים מורחים משחה נגד שיזוף ואפ אנחנו מגיעים , היאכטה חונה כ קילומטר מהמקום שם אנחנו עולים על הדונגי מיני יאכטה שלוקחת אותנו מאחורי הגלים , ששם אנחנו קופצים למים ומתחילים לעשות את הדבר שאנחנו הכי אוהבים לגלוש לגלוש לגלוש.
ביאכטה 8 אנשי צוות 3 ארוחות מלאות ועשויות טוב על ידי שף שהוא אחד מאנשי הצוות , סוגי האוכל פירות ים דגים טריים ישר מהמים ירקות פרות טרופיים הכול טבעי ישר מהטבע.

בערב יושבים כולם על הסיפון שומעים שירים רואים סרטים שותים נחים נהנים מהשמיים מלאי הכוכבים ולא חושבים על שום דבר שגורם לנו לדאוג.
וכך ארבע ימים אנחנו מפליגים לנו בין האיים וגולשים בכל החופים מוכרי הגלישה של האיים המלדיבים.


ביום החמישי מפליגים לעבר לוהי פושי האי שכולו לגונות וצד אחד של גלים מושלמים.
ההגעה ללוהי-פושי לוותה במשקאות קרים וכניסה לחדרים ממוזגים ונוחים.
 
במהלך שהותי גיליתי שמרבית כוח העבודה על האי הוא שילוב של מקומיים וזרים בעיקר מהודו וסרי-לנקה השכנה. החדרים, השירות והאוכל על האי היו מעולים, 
זרקנו את הדברים בחדר והלכנו לבדוק את הברייק. ככל שהתקרבנו, הרעש מעוצמת הגלים התגבר ונחשפו גלים בגובה מומצע של 2.5 מטר, עם התקפות של 3.5 מטר. הגלים היו מהירים וחזקים אך נשברו בצורה מושלמת מעל הריף. הסשן הראשון היה דגימה קטנה לסוג הגלים שמחכים לנו בימים הקרובים. מהגולשים "הותיקים" על האי, הבנו שיש לנו מזל ושנפלנו על מזג אוויר מצוין וים גבוה, הים הראה רק סימנים של עלייה ואכן בימים שבאו גובה הגל טיפס ל 4 + מטר


הגלים בברייק של לוהי-פושי השתנו במשך שעות היום. לעיתים, שינויים ברוחות והזרמים גרמו לתנאים ים וגל קשים יחסית, אך בד"כ עם כניסת הגאות והרגעות הרוח הים סיפק את הסחורה והתנאים לרוב היו מושלמים. גלשנים שבורים, לישים קרועים וחרבות תלושות היו מראה שכיח בברייק, תוצאה של הגלים המהירים והחזקים. במקום פגשנו גולשים מכל העולם (ספרד, אוסטרליה, ברזיל, גרמניה), אך ללא ספק הבולטים היו הגולשים מישראל ואנחנו האשדודים :
ירון קליין,ראובן רשף,יוסי פרץ,שאולי נויימן,גל גפן,אורן אבודבול,אלוני אבישר,עומר צדיקביץ,שהפגנו יכולת וסטייל ראויים להערכה. 

אלוני אבישר הגדול

ההמשך יבוא ...

חשבתי להמשיך ולכתוב אך אין כמו מראה עיניים !!!! קבלו את הסרט המלא

http://www.youtube.com/watch?v=dpZvaNq-u6c&feature=PlayList&p=5EB36CE79F8DA89D&index=0&playnext=1